ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6205456
*
nr 620 5456
Spegel
1700-tal, höjd: 76
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 16:33:56
1
1.600 kr
25/1 10:14:56
2
1.600 kr
25/1 15:32:38
3
Vinnande bud
25/1 15:54:42
2
1.800 kr
25/1 15:55:11
2
2.100 kr
25/1 15:55:42
2
2.300 kr
25/1 15:57:18
2
2.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 620 5456
Spegel
1700-tal, höjd: 76
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 16:33:56 | 1 | 1.600 kr |
25/1 10:14:56 | 2 | 1.600 kr |
25/1 15:32:38 | 3 | Vinnande bud |
25/1 15:54:42 | 2 | 1.800 kr |
25/1 15:55:11 | 2 | 2.100 kr |
25/1 15:55:42 | 2 | 2.300 kr |
25/1 15:57:18 | 2 | 2.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27